Индексация и дополнительное денежное вознаграждение

Как мы уже писали выше, при расчете и определения базового месяца индексации денежных доходов некоторых категорий атестованных лиц необходимо учитывать ежемесячное дополнительное денежное вознаграждение.

Такое вознаграждение должно быть учтено в месяце за которое оно положено, а не в месяце фактической выплаты. Более подробно смотрим текст письма Министерства социальной политики, где рассмотрена данная ситуация.

 

 

Лист Міністерства соціальної політики України від 20.08.2013 р. №152/10/136-13 “Про порядок індексації грошового забезпечення, виплаченого за минулий місяць”

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (із – змінами) (далі – Порядок), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Грошові доходи, одержані за цей місяць, не індексується, якщо сума підвищення доходу перевищить суму індексації наступного місяця наростаючим підсумком розраховується індекс для проведення подальшої індексації.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше сума грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення грошових доходів наведено у додатку 4 до Порядку.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій» (із змінами), окремим категоріям військовослужбовців встановлено щомісячну додаткову грошову допомогу.

Оскільки зазначена винагорода є щомісячною, тобто не має разового характеру виплати, вона є об’єктом індексації, і впливає на визначення базового місяця.

Враховуючи зазначене, якщо відбувається підвищення грошового доходу військовослужбовця, то базовим місяцем вважається місяць в якому відбулося підвищення грошового доходу. Наприклад, якщо грошовий дохід підвищився з квітня п.р., то квітень вважається базовим при проведенні індексації.

Якщо додаткова грошова винагорода за минулий місяць виплачується у поточному, то вона має враховуватись у доходах минулого місяця.

Заступник директора Департаменту

стратегічного планування – начальник відділу Н. Підлужна